Jdi na obsah Jdi na menu
 


Airsoftové tipy her

23. 3. 2010

 

Airsoftové tipy her

Léčka

·         4-10 hráčů (možno i více)

·         Rozdělení týmů- přepadový tým má méně členů, možno hrát i s rukojmím.

·         Primární cíl = rukojmí nebo batožina s nějakým předmětem.

·         Pravidla- přepadový tým nastraží léčku na druhý tým který půjde po předem sjednané trase, úkolem bránícího se týmu je nejméně přežít nebo ubránit primární cíl přepadového týmu, může se jakkoliv rozdělit ale pokud má rukojmí (může to být primární cíl) měl by si ho hlídat a nesmí ho ZABÍT což platí i pro přepadový tým. Pokud je bránící tým rozdělen měl by přepadový tým zamaskovat místo předchozího zásahu na předvoj aby nedošlo k prozrazení nálezem věcí, těl atp. Bránící tým vítězí v případě rozdrcení protivníka nebo dopravy primárního cíle do bezpečné zóny. Přepadový tým vítězí likvidací bránícího se týmu nebo zajetím primárního cíle a dopravou cíle do vlastní bezpečné zóny.

·         Tipy na zpestření- Bránící se tým může ohlásit několik tras které bude mít v plánu projít, ale půjde jen jednou, přepadový tým může nastražit pasti a nepozorovaně okrádat bránící se tým, např. při zastávce na cestě.

Bitva o bunkr

·         Počet hráčů závisí na velikosti bunkru

·         Rozdělení týmů- fifty fifty, útočník může mít mírnou až vyšší převahu.

·         Primární cíl = bunkr nebo objekt, který se musí vybojovat.

·         Pravidla- klasická bitva o bunkr, bránící tým hájí objekt o který nesmí přijít, může zde klást pastičky a být nesmírně vynalézavý, prohraje v případě že nedokáže udržet svůj bunkr. Útočný tým může téměř jakoukoliv taktikou zaútočit na objekt, prohraje v případě,že se mu nepodaří dobýt objekt, může dobře využít obráncova klidu a i příležitostné nepozornosti a vnikne do objektu nepozorovaně.

·         Tipy na zpestření- záškodnictvím může útočník dobře zlikvidovat převahu obránce- může rozkrást batožinu, zbraně atp. Útočník může také být od počátku skryt v objektu a čekat na vhodnou chvíli pro převrat.

Výsadek

·         Maximálně 6 hráčů protože výsadkář má poté moc práce s protivníkem.

·         Rozdělení týmů- 1 proti zbytku čili výsadkář proti ostatním, výsadkář by měl mít elektrickou zbraň.

·         Primární cíl = pro pronásledovatele výsadkář, čili jeho odstřel, pro výsadkáře likvidace protivníků nebo lehčí únik z oblasti.

·          Pravidla- výsadkář je vysazen na určitém místě a snaží se uniknout z vymezené zóny nebo postřílet své pronásledovatele, výsadkář by měl mít elektrickou airsoftku protože bude mít v těchto podmínkách těžký život. Pronásledovatelé mají lehčí úkol a úplně prostý úkol- odstřel výsadkáře.

·         Tipy na zpestření- zvýšení počtu výsadkářů, zvětšení plochy ze které musí výsadkář uniknout, spojení Výsadku s léčkou atp.

 

Otevřený střet

·         Neomezený počet hráčů

·         Rozdělení týmů: fifty fifty

·         Primární cíl = pro obě strany likvidace oponenta

·         Pravidla- obě strany se snaží zlikvidovat tu druhou, každá strana může používat rozmanitou taktiku a arzenál zbraní, V tomto tipu hry je dobré používat pyrotechniku, např. hrachový granát, navíc se může hrát i na předem vyrobených bojištích, s umělými kryty a stěnami, v tom případě je ale nebezpečnější používat pyrotechniku kvůli nebezpečí odrazu hrachu nebo bb-ček.

·         Tipy na zpestření: střet se může hrát na připraveném bojišti, vyznačení nepřístupných oblastí, např. radiace, chemické zamoření (Eighter může nosit svojí JP 75),  využití dýmek atp.

 Příspěvek bude rozšířen.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář